ID: 9055297

8 Mazda Półmaraton Ślężański

Budowa
2015-03-21

W dniu 21.03.2015 w miejscowości Sobótka odbył się 8 Mazda Półmaraton Ślężański. Trasa półmaratonu wytyczona została wokół Masywu Ślęży, dość trudna i wymagająca ze względu na liczne podbiegi, których całkowita długość wynosiła ponad 9 kilometrów w tym jeden z trudniejszych na Przełęcz Tąpadła między 7 a 9 kilometrem trasy. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy wynosiła około 200 metrów. Start miał miejsce punktualnie o godzinie 11:00 z Rynku w Sobótce, natomiast meta usytuowana ...
W dniu 21.03.2015 w miejscowości Sobótka odbył się 8 Mazda Półmaraton Ślężański. Trasa półmaratonu wytyczona została wokół Masywu Ślęży, dość trudna i wymagająca ze względu na liczne podbiegi, których całkowita długość wynosiła ponad 9 kilometrów w tym jeden z trudniejszych na Przełęcz Tąpadła między 7 a 9 kilometrem trasy. Różnica wysokości między najniższym i najwyższym punktem trasy wynosiła około 200 metrów. Start miał miejsce punktualnie o godzinie 11:00 z Rynku w Sobótce, natomiast meta usytuowana została na terenie okazałego budynku Gimnazjum Gminnego. Całość bardzo profesjonalnie zorganizowana przez Urząd Gminy, Ślężański Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji oraz Klub Biegacza w Sobótce. Najlepszym dowodem na to jest kolejny rekord frekwencji uczestników biegu który wyniósł w tym roku blisko 4 tysiące startujących, a 3778 dobiegło do mety.